AÇILAN MENU
Günün Sözü
www.bozokyildizi.org
  Nefsi tanımak hakkı bilmeyi gerektirir.

E.İbrahim Hakkı (K.S)
Bizden Haberler
Bize Yazın
Sohbet
E-Posta
Ziyaretçi Defteri
Posta Merkezi
Gerekli Linkler
Yozgat Valiliği
Yozgat Belediyesi
Yozgateml.com
Vergi No
Aracınızın Vergi Borcu
T.C Kimlik No
Dost Siteler
Radyo15-- [ Canlı Dinle ]
Serhaber.Com--Haberde Son Durak
Menzil.net--Sultanlar Diyarı
Semerkand--Aylık Dergi
Mostar--Hayata Açılan Pencere
Semerkand Aile--Aylık Dergi
Nasihatler.net--Menzil ve Tasavvuf
Institut Buhara--Berlinde Okul
Yozgat Mostar Yurdu--Yozgatta Yurt
Ziyaretçi Sayısı
» Aktif Ziyaretçi 3
» Bugün Gelen 54
» Toplam Ziyaretçi 184265
» Bu sitemizi ziyaretiniz
» Detaylı İstatistik
Banka Hesap Numaramız
  Yozgat Akbank Şubesi 0039941-0
  Kurumsal >> Basın Bildirisi
 
Derneğimiz 9 temmuz 2004 tarihinde tüzüğümüzün yayınlanmasıyla resmen faaliyet yapma hakkını elde etmiştir. Yozgat halkımıza hayırlı olsun.
Ben ve onbir (11) arkadaşım bu derneği kurarken içinde yaşadığımız şehre ve hemşehrilerimize yardımcı olmak ,Sosyal dayanışmayı güçlendirmek ve şehir kültürünün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bu derneği kurmuş bulunuyoruz.
Tüzüğümüzde belirtildiği üzere derneğimizin faaliyet alanları şu şekilde olacaktır;
Öncelikle;
- Yaz sezonu olması sebebiyle Ülkemizin tarihi ve Turistik yerlerine geziler düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu gezilerimiz günü birlik veya iki günlük olacaktır. Tatile gidemeyen veya gitme imkanı bulamayan üyelerimizi ve hemşehrilerimizi Tarihi ve Turistik yerlere götürüp,Rehber eşliğinde buraları tanıtmak ve Tatil yaparak stres atmalarına imkan sağlamak istiyoruz.
-Yine yaz sezonu olması nedeniyle halı saha futbol turnuvaları ve değişik sportif faaliyetler ve yarışmalar düzenleyeceğiz.
-Dernek üyelerimizin kaynaşması tanışması için senede bir defa geleneksel olarak piknikler düzenleyeceğiz.
-Yozgat'taki; fakir, fukara, ihtiyaç sahibi, dul ve yetimlere yardımcı olmak amacıyla kermesler düzenleyeceğiz,ve bu faaliyetlerden elde edilen gelirleri onlara aktaracağız. Her Ramazanda iftar organizasyonları yapacağız.
-Yozgat ve çevresinin güzelleşmesi ve yeşertilmesi daha iyi bir çevre oluşturulması için her sene düzenli olarak ağaç dikme kampanyaları düzenleyeceğiz veya düzenlenen kampanyalara iştirak edeceğiz.
-Yozgat halkının eğlenmesi,bilgilenmesi amacıyla muhtelif zamanlarda konser ve konferanslar,tiyatrolar,piyesler getirip halkımızın beğenisine sunacağız.
-Yukarıdaki saymış olduğumuz faaliyetlerimizden derneğimizin elde edeceği gelirleri Yozgat ta ve Yozgat dışında okuyan fakir ve başarılı öğrencilere burs olarak vereceğiz.
-Derneğimizin faaliyetlerinin ve Yozgat'ımızın Türkiye ve Dünyaya tanıtılması için bir İnternet sitesi açmış bulunuyoruz. Adresimiz; www.bozokyildizi.com 'dur.
-Derneğimizin faaliyetlerinin daha geniş alanlara taşımak için Türkiye genelinde ki aynı amaçla kurulmuş olan derneklerle işbirliği yapacağız.
Siz değerli basın mensuplarının ve hemşehrilerimizin yukarıda saymış olduğumuz faaliyetlerimizi gerçekleştirebilmek için maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz.
Derneğimiz üye kayıtlarına bu günden itibaren başlayacaktır. Saygılarımızla teşekkür ederiz.


Bozok Yıldızı Derneği adına
Bşk. Ali RÜZĞAR


[
Yönetici Girişi ]
Anasayfa | Yozgat | Faaliyetler | Kurumsal | Dökümanlar | Gurur Tablosu | İletişim