Yaylada Bozok Yıldızı
BOZOK Yıldızı Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen '1.Yayla Şenliği' etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.
Oluközü Beldesi'nin serin yaylalarında düzenlenen etkinlikler şenlik havasında geçerken, insanlar gönüllerince eğlendiler, hoş bir hafta sonu geçirdiler.
Kısa bir süre önce faaliyete geçen Bozok Yıldızı Derneği, insanlara kaynaşma ortamı sağlamak, doğayla iç içe bir mekanda buluşturmak amacıyla yeni bir etkinliğe imza attı. Bozok Yıldızı 1. Yayla Şenliği olarak gerçekleştirilen etkinliklerin adresi Oluközü yaylaları oldu.
ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile Pazar günü Oluközü Yaylası'nda gerçekleştirilen etkinlikler Saygı Duruşu ve istiklal Marşı'nın okunması ile başladı.
Geleneksel OLACAK!
Dernek Başkanı Ali Rüzgar katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında, Bozok Yıldızı Derneği olarak amaçlarının Yozgat'a ve Yozgatlıya karınca kararınca hizmet etmek ve faydalı işlere imza atmak olduğunu söyledi.
ilkini düzenledikleri yayla şenliğini geleneksel hale getirerek her yıl düzenleyeceklerini belirten Rüzgar, bundan sonraki faaliyetlerinde ağaç dikme kampanyaları, piknikler, ramazan aylarında iftar yemekleri, konser ve konferanslar düzenlemeyi planladıklarını açıkladı.
Amaç, insana hizmet...
Bu tür organizasyonlardan elde edilen gelirlerin ihtiyaç sahibi insanlara ayni ve nakdi yardım olarak yansıyacağını vurgulayan Bozok Yıldızı Derneği Başkanı Ali Rüzgar;"Derneğimizin temel felsefesi, insanlardan direkt olarak bir şeyler talep etmek değildir.
Düzenleyeceğimiz organizasyonlarla, insanlara bir şeyler kazandırmak ve elde edilen değerleri ihtiyaç sahiplerine dağıtmak olacaktır.
Bu arada şenliğimizin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Yozgat Bele-rdiye Başkanımız Sayın Yusuf Baser olmak üzere, herkese teşekkür ediyorum"diye konuştu.
Çocuklar gibi şendik!
Bozok Yıldızı Derneği tarafından gerçekleştirilen yayla şenliklerinde bir birinden değişik ve bir o kadarda çekişmeli yarışmalar, oyunlar düzenlendi. Bu oyunların diğerlerinden farklı olan yanı ise oyuncularının çocuklardan oluşmaması.
Hafta sonunu serin yayla havasında geçirmenin huzuru ile düzenlenen yarışmalara katılan insanlar, ip çekme, sandalye ve ses yarışmaları ile kıyasıya mücadele verdiler. Yenilen yemekler ve içilen çaylar koyu ve bir o kadar da doyumsuz sohbetlerin başlangıcı oldu.
Yolculuk vakti geldiğinde ise temenniler gelecek yıl yine aynı yerde buluşma dileğiyle oldu

Sayfamızı En Güzel 1024x768 çözünürlükte izleyebilirsiniz