Bozok Yıldızı Devrede
Yozgat'taki yardımsever ve sosyal birliğe katkı sağlamak amacıyla kurulan derneklere bir yenisi daha eklendi. 9 Temmuz tarihi itibariyle faaliyetlerine başlayan ve Başkanlığını Ali Rüzgarın yaptığı Bozok Yıldızı isimli Dernek, yardıma muhtaç insanların İhtiyaçlarını gidermenin yanısıra, kültürel, sosyal faaliyetlere katkı, şehrin daha yaşanır ve güzel bir görünüme kavuşması için yapılacak olan çalışmalara da katkı vermeyi amaçlıyor.
Bozok Yıldızı Derneği Başkanı Ali Rüzgar, Derneklerinin kuruluş amaçlarını ve yapacakları faaliyetleri özetledi.
* AMAÇ ŞEHRİMİZE KATKI
Derneğin kurulmasında görev alan onbir arkadaşı ile birlikte hedeflerini, içinde yaşanılan şehre ve hemşehrilerilere yardımcı olmak, sosyal dayanışmayı güçlendirmek ve şehir kültürünün gelişmesine katkı sağlamak şeklinde özetleyen Rüzgar, faaliyet alanlarını da geniş tuttuklarını söyledi. Yaz sezonu olması sebebiyle ülkenin tarihi ve turisttik yerlerine geziler düzenlemeyi düşündüklerini ifade eden Rüzgar, "Bu geziler günü birlik veya iki günlük olacaktır. Tatile gidemeyen veya gitme imkanı bulamayan üyelerimizi ve hemşehrilerimizi tarihi ve turistik yerlere götürüp, rehber eşliğinde buraları tanımak ve taîil yaparak stres atmalarına imkan sağlamak istiyoruz" dedi.
FAKİRİN YANINDA OLACAĞIZ
Yine yaz sezonu olması nedeniyle halı saha futbol turnuvaları ve değişik sportif faaliyetler ve yarışmalar düzenleyeceklerini, Dernek üyelerinin kaynaşması,tanışması için senede bir defa geleneksel olarak piknikler organize edeceklerini dile getiren Rüzgar, şu açıklamaları yaptı: "Yozgat'taki; fa kir, fukara, ihtiyaç sahibi, dul ve yetimlere yardımcı olmak amacıyla kermesler düzenleyeceğiz ve bu faaliyetlerden elde edilen gelir- leri onlara aktaracağız. Her Ramazanda iftar organizasyonları yapacağız.
ÖĞRENCİYE BURS VERİLECEK
Yozgat ve çevresinin güzelleşmesi ve yeşertilmesi daha iyi birçevre oluşturulması için her sene düzenli olarak ağaç dikme kampanyaları yapacaklarını veya dü zenlennen kampanyalara iştirak edeceklerini belirten Rüzgar, basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Yozgat halkının eğlenmesi, bilgilenmesi amacıyla muhtelif zamanlarda konser ve konferanslar, tiyatrolar, piyesler getirip halkımızın beğenisine sunacağız. Yukarıda saymış olduğumuzu faaliyetlerimizden derneğimizin elde edeceği gelirleri yozgat'ta ve Yozgat dışında okuyan fakir ve başarılı öğrencilere burs olarak vereceğiz. Demeğimizin faaliyetlerinin ve Yozgatımızın Türkiye ve dünaya tanıtılması için bir internet sitesi açmış bulunuyoruz. Adresimiz; www.bozokyildizi.corn'dur. Derneğimizin faaliyetlerinin daha geniş alanlara taşımak için Türkiye genelindeki aynı amaçla kurulmuş olan derneklerle işbirliği yapacağız. Siz değerli basın mensuplarının ve hemşerilerirnizin yukarıda saymış olduğumuz faaliyetlerimize gerçekleştirebilmek için maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz. Derneğimize üye kayıtları bugünden itibaren başlanacaktır.
Sayfamızı En Güzel 1024x768 çözünürlükte izleyebilirsiniz